Liverpool nakon penala osvojio Superkup Evrope

Abraham tragičar Chelseaja: Liverpool nakon penala osvojio Superkup Evrope
Adrian odbranio odlučujući penal

U uvodnim minutama nešto konkretniji je bio prvak Evrope, a prvu šansu na utakmici imao je Mohamed Salah čiji je prizemni udarac s desne strane u 16. minuti bez većih problema ukrotio Arrizabalaga.

U 41. minuti Pulišić je sjajnom solo dionicom matirao Adriana, ali se prethodno našao u ofsajd poziciji te je njegov gol opravdano poništen.

Redsi su izjednačili na startu drugog dijela. Juergen Klopp je na pauzi ubacio Roberta Firmina koji je u 48. minuti ostavio loptu Sadiu Mane koji iz drugog pokušaja matira Kepu i poravnava na 1:1.

Ovogodišnje izdanje evropskog Super kupa igralo se u Istanbulu, a snage su odmjerili Liverpool i Chelsea. Nakon produžetaka rezultat je bio 2:2, a do pobjede preko penala stigao je Liverpool.A. Čaušević14.08.19. 23:44

Nakon toga kontrolu na sredini terena počeo je da preuzima Chelsea, sjajnu utakmicu u tim momentima igrali su N'Golo Kante i Christian Pulišić. Bolja igra Plavaca krunisana je golom u 36. minuti kada je pogodio Oliver Giroud.,

Wcfr3m Kweysi Swat (Tadadeyy )@realkweysi_swat

Giroud Goal
Pulisic Assist #Supercup #LIVCHE149:39 PM – Aug 14, 2019Twitter Ads info and privacySee Wcfr3m Kweysi Swat (Tadadeyy )'s other Tweets

GoalLive@GoalLive24

GOAL! Sadio Mane!
Liverpool – Chelsea 1:1
2010:07 PM – Aug 14, 2019Twitter Ads info and privacySee GoalLive's other Tweets

Uslijedio je period bez većih uzbuđenja. Na prvu narednu veliku priliku čekalo se do 76. minute kada su Kepa i prečka poslije pokušaja Mohameda Salaha i Virgila van Dijka sačuvali gol ekipe iz Londona.

U posljednjih 10-ak minuta nešto opasniji je bio osvajač Evropske lige. Imali su izabranici Franka Lamparda nekoliko dobrih situacija pred protivničkim golom, ali nisu uspjeli zatresti mrežu.

Regularnih 90 minuta okončano je rezultatom 1:1 pa su se na istanbulskom Vodafone Parku igrali produžeci.

Liverpool je odlično otvorio prvi produžetak i nakon pet minuta poveo sa 2:1 kada je sjajan gol postigao Mane. No, samo pet minuta kasnije Chelsea je izjednačio na 2:2. Abraham je izborio penal, a siguran s bijele tačke bio je Jorginho.

U drugom produžetku Chelsea je imao zicer preko Abrahama, ali ostalo je 2:2, te smo pobjednika saznali nakon penala. Prvi penal izveo je Firmino koji je pogodio za 1:0. Za Chelsea u prvoj seriji šutao je Jorginha koji pogađa sigurno za 1:1.

Drugu seriju otvorio je Fabinho i pogodio za 2:1. Zatim je šutirao Barkley i poravnao na 2:2. Treći penal za Redse izveo je Origi i pogodio uz dosta sreće za 3:2. Mount je potom uzeo loptu i izjednačio na 3:3.

Za Liverpool četvrtu seriju otvorio je Alexander-Arnold i pogodio za 4:3. Penal za Chelsea izveo je Emerson i sigurno pogodio za 4:4. Petu seriju otvorio je Salah i lagano je savladao Kepu za 5:4. Odlučujući penal za Chelsea izveo je Abraham, ali je Adrian odbranio i donio Redsima trofej Superkupa.

Liverpoolu je ovo četvrti Super kup u klupskoj historiji, dok je Chelsea ostao na jednom osvojenom trofeju.