Liga prvaka: PSG i City remizirali, Wolfsburg priredio veliku senzaciju

PSG i Manchester City remizirali su rezultatom 2:2 na Parku prinčeva u večeršnjoj prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, dok je iznenađenje večeri priredio Wolfsburg, koji je senzaciioalno slavio pobjedu nad velikim favoritom Realom sa 2:0 u drugom četvrtfinalnom susretu elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Dramatično na Parku prinčeva

Prvi četvrtfinalni susret Lige prvaka između dva prebogata kluba, PSG-a i Manchester Citya, donio je reviju uzbuđenja o kojima će se dugo govoriti. Već u 8. minuti Matuidi se našao u prilici ispred gola gostiju, da bi na njega potom startovao Mangala te ga “zakačio”, ali sudija Mažić nije pokazao na bijelu tačku. Domaći su protestovali i tražili penal, ali uzalud. Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se u 13. minuti kada je Sagna pokušao zaustaviti Luiza unutar svog šesnaseterca, došlo je do blagog kontakta, a potom je dosuđen penal. Lopti je prišao Ibrahimović, ali njegov udarac u lijevu stranu odbranio je golman Hart. U jeku napada PSG, sijevnula je kontra građana u 38. minuti kada je Matuidi izgubio loptu na sredini, a do koje je stigao Fernandinho i uposlio De Bruynea, koji preciznim udarcem postiže svoj drugi gol u Ligi prvaka.

Četiri minuta kasnije Ibrahimović je iskoristio neopreznost odbrane Citya, odnosno Fernanda i savladao golmana Harta za 1:1.

Erupcija oduševljenja na Parku prinčeva uslijedila je u 59. minuti. Di Maria je ubacio iz kornera, Cavani je imao odličnu šansu i šutirao, ali u nastavku akcije do lopte dolazi Rabiot koji iz blizine pogađa mrežu za 2:1. Malo kasnije i Cavani je bio u prilici da se upiše u strijelce, ali je promašio. Prinčevima se sve brzo vratilo kao bumerang. Iz jednog napada, koji je izgledao bezazlen, gosti su izjednačili pogotkom Fernandinha koji je iskoristio grešku odbrane u 73. minuti i šutirao iz blizine na gol Trappa. Lopta je završila u nebranjenom dijelu mreže domaćeg tima i to je 2:2. Tako je ostalo do kraja. Više razloga za zadovoljstvo svakako imaju građani, za razliku od domaćih koji imaju za čim da žale. i

Senzacionalna pobjeda Wolfsburga

Wolfsburg, koji je večeras prvi put imao premijeru u četvrfinalu Lige prvaka, bio je veoma motivisan protiv favorizovanog Reala, kojeg je dobio sa 2:0. Igra kraljeva bila je blijeda. S druge strane, puleni trenera Wolfsburga Dietera Heckinga, koji na početku sezone nisu ni slutili da će igrati u četvrtfinalu ovog takmičenja, kao da su htjeli sebi i navijačima poručiti da ovo nije njihov krajnji domet i da još imaju puno toga da pokažu ljubiteljima fudbala širom Evrope. Real su, dakako, respektovali ali ga se nisu bojali. Gosti su brzo osjetili snagu domaćih koji su golom Rodrigueza iz penala poveli u 18. minuti nakon što je Casemiro načinio faul u svom šesnaestercu. Domaći su nastavili da traže svoju šansu, svjesni da protiv Reala ne smiju prestati s ofanzivnim stilom igre. Takav pristup se isplatio u 25. minuti kada je s lijeve strane akciju započeo Draxler, uputivši loptu u šesnaesterac kraljeva, gdje je Arnold perfektno reagovao i loptu smjestio u mrežu za mnoge – senzacionalnih 2:0.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i popularni vukovi su u fenomenalnoj utakmici zabilježili veliku pobjedu.

Revanš-mečevi na rasporedu su 12. aprila.