Ostali sportoviSport

Judo klub Bosna osvojio individualno i ekipno prvenstvo BiH

Judo klub Bosna 21. put zaredom osvojio je naslov prvaka Bosne i Hercegovine u individualnoj i ekipnoj konkurenciji za muškarce

Bosna je slavila sa 17 osvojenih bodova, drugo mjesto s 11 bodova podjelili su Famos Istočno Sarajevo i Leotar Trebinje, dok je mostarska Borsa sa šest bodova zauzela treće mjesto.

Državno seniorsko prvenstvo održano je u subotu u Trebinju, u organizaciji Judo kluba Leotar, a nastupilo je 28 klubova sa oko 150 takmičara i takmičarki.

U ženskoj konkurenciji peti put zaredom najuspješnije su bile takmičarke Ženskog Judo kluba Sarajevo, koje su ubjedljivim pobjedama sa osvojenih 26 bodova osvojile naslov prvaka Bosne i Hercegovine u individualnoj i ekipnoj konkurenciji. Drugo mjesto je osvojio Judo klub Zvijezda Banja Luka sa šest bodov, a treće mjesto Judo klub Prijedor sa četiri boda.

Osvajači zlatnih medalja po kategorijama za seniore su: – 60 kg Andrej Zurovac, -66 kg Petar Zadro, -73 kg Filip Stojak, -81 kg Nikola Mišković, -90 kg Rijad Dedejić, -100 kg Stefan Šiljegović i +100 kg Harun Sadiković.

Osvajačice zlatnih medalja po kategorijama za seniorke su: -48 kg Ema Brkanić, -52 kg Selma Sejdinović, -57 kg Anđela Samardžić, -63 kg Ivana Kukić, -70 kg Aleksandra Samardžić, -78 kg Barbara Ćikić, +78 kg Larisa Cerić.

Za najuspješnije takmičare ovog prvenstva proglašeni su Larisa Cerić i Stefan Šiljegović.