Hrvatska slavi Jedvaja: Španija srušena na Maksimiru

Velika pobjeda Vatrenih

Hrvatska je u nevjerovatnom meču na Maksimiru pobijedila Španiju sa 3:2, a junak je Tin Jedvaj.

Domaća selekcija je otvorila dobro meč. Pogođena je stativa na samom otvaranju, ali je potom Španija preuzela igru u svoje ruke i do poluvremena su oni bili bolja selekcija.

Ipak, i pored nekoliko šansi golova nije bilo nakon prvih 45, ali je zato u drugom poluvremenu sve eksplodiralo.

Hrvatska je povela u 54. minuti. Veliku grešku odbrane gostiju koristi Kramerić i pogađa za 1:0.

Radost domaćih je trajala samo dvije minute jer su Španci nakon sjajne akcije došli do gola preko Danija Ceballosa za 1:1.

Golom Tina Jedvaja u 69. minuti Hrvatska je povela sa 2:1, ali u 78. minuti je dosuđen penal za Španiju, a pogodio je Sergio Ramos za 2:2.

U nadoknadi meča Hrvatska dolazi do pobjede. Jedvaj je drugim golom pogodio za konačnih 3:2 i Vatreni ostaju u igri za prvo mjesto.