FutsalNogometSport

HFC Zrinjski pobjednik Kupa BiH u futsalu

Ekipa HFC Zrinjskog pobjednik je Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu za sezonu 2018/19.U finalnom revanš susretu Zrinjski je u Gračanici poražen do ekipe Kaskade sa 4:2. Mostarci su osvojili Kup zahvaljujući golovima u gostima, nakon što su u prvom susretu na domaćem terenu slavili sa 2:0.

Zrinjski je došao do prednosti u 16. minuti golom Josipa Sesara iz deseterca, a u istoj minuti Kaskada je preko Abdulaha Hamidovića izjednačila rezultat. Do kraja prvog poluvremena domaći tim postiže još tri pogotka preko Ibrahima Husejnovića (18.), Emira Milanovića (18.) i Adela Demirovića (20.).

Gosti su u nastojanju da nadoknade zaostatak veći dio drugog poluvremena igrali sa golman-igračem što im se isplatilo u 34. minuti kada Ivan Ivanković postiže gol vrijedan naslova u Kupu.

“Hvala svim igračima na zalaganju i svemu što su pružili na ovoj utakmici. Igrali smo u paklenoj atmosferi i nije bilo nimalo lako. Ovo je za sve nas veliki uspjeh i nadam se kako smo sve navijače Zrinjskog učinili sretnim”, rekao je Nikola Tomičić, trener HFC Zrinjski.

Pehare i medalje finalistima uručili su izvršni direktor Sektora za sport Nogometnog saveza Elmir Pilav, član Komiteta za takmičenje Dušan Marković i predsjednik Komiteta za futsal Saša Andrijašević.