Pogledajte kako je furiozna Lana Pudar izborila novo finale!

Dominacija kakva se ne pamti

U disciplini 200 metara delfin

Ranije danas Lana Pudar plivala je prvu trku kvalifikacija u disciplini 200 metrara delfin i na sjajan način je završila s vremenom 2:09.85 što je i najbolje vrijeme kvalifikacija.

Sada je naša Pudar odradila i polufinalnu trku, te se plasirala u finale s vremenom 2:09.58 što je za sekundu bolje od drugog vremena polufinala. Pogledajte kako se Pudar plasirala u finale.

Finale je na rasporedu sutra od 17 sati i nema sumnje da će Lana Pudar Bosni i Hercegovini donijeti novu medalju.

Podsjetimo, jučer je Pudar osvojila zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin 56.95 i oborila evropski juniorski rekord u toj disciplini.

Mostarku do kraja takmičenja očekuju još nastupi u disciplini 50 metara delfin.

Prošle godine u Rumuniji Lan je uzela dva zlata. Najbolja je bila na 50 i 200 metara delfin, a srebro je uzela u trci na 100 metara.

Ove godine je u prilici da napravi iskorak te osvoji zlata u sve tri discipline u kojim se takmiči.

Ono što je svakako velika stvar jeste to da je Lana Pudar najbolja juniorka Evrope, već se dokazala i u seniorima, gdje je očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu u Japanu.