-TopSLIDEVisoko

Velika pobjeda košarkaša Visokog

Košarkaši Visokog su ostvarili prvu pobjedu u A-1 ligi grupa Jug savladavši tim Konjica 73:64. Kako se i očekivalo, meč je bio većim dijelom neizvjestan, ali zahvaljujući odličnoj igri u zadnjoj četvrtini Visoko je uspjelo da zabilježi istorijsku pobjedu u ovom rangu takmičenja. Uz sjajnu podršku navijača, Visoko je tako skinulo ogroman teret sa svoji pleća i sada nešto mirnije može ući u nastavak sezone. U utakmici je viđeno nekoliko serija na obje strane, tako da oba tima u prvom dijelu nisu imali pretjerano veliku prednost. Na odmor se otišlo sa mini serijom gostiju i prednošću 35:34. U nastavku je Konjic zaigrao bolje te je u jednom trenutku serijom 8:0 stigao na 49:41, što je i bila najveća razlika u korist gostiju. Nako toga je visočki tim povezao igru, što je rezultiralo fenomenalnom serijom 21:6 (62:55). Sredinom zadnje četvrtine gosti su uspjeli doći na -2, ali je Visoko boljom završnicom stiglo do 73:62 i mirno privelo utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima Visokog bili su Keso i Vuk Kusmuk, dok su jako bitne trice u trenucima kada se meč lomio postigli Rističević i Ferhatbegović. No treba istaći da su svi igrači koji su zaigrali večeras dali svoj maksimum kako bi Visoko stiglo do prve pobjede ove sezone. Također, ono što je bitno jeste povratak iskusnog Rističevića, koji je donio sigurniju igru u organizaciji napada kao i značajan broj asistencija.

U narednom kolu Visoko gostuje ekipi Bošnjaka, dok prvi dio sezone završava domaćom utakmicom protiv ekipe Vogošće, a koja bi trebala biti odigrana u dvorani Franjevačke klasične gimnazije zbog zauzeća visočke dvorane. Još jednom se iz kluba zahvaljuju navijačima koji su i ovoga puta u velikom broju došli u KSC “Mladost” te svojom podrškom, posebno u drugom poluvremenu, pomogli ekipi da se vrati iz zaostatka i dođe do jako bitnih bodova. Među navijačima je bio i prvi čovjek Grada Visoko, gradonačelnik Mirza Ganić, koji je na taj način dao podršku Košarkaškom klubu “Visoko”.

Treba dodati da je meč započeo minutom šutnje i učenjem fatihe istaknutom rukometašu i rukometnom radniku Zaimu Aliću, koji je preminuo prije dva dana u 69. godini života.