Ostali sportoviSport

Fantastični Džumhur porazio i Kukushkina, sada ga čeka Monfils

ATP turnir u Rotterdamu

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtinu finala ATP turnira u Rotterdamu jer je danas porazio Kazahstanca Mikhaila Kukushkina sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6).

Džumhur je dobio posljednja dva meča protiv današnjeg rivala, a obzirom da je jučer ostvario trijumf protiv sjajnog Tsitsipasa, sigurno da je bio pun samopouzdanja.

Damir je tako i započeo meč pa je na svoj servis bio prilično siguran i na protivnikov često prijetio. Brejk je napravio u devetom gemu i kasnije sigurno odservirao za set i vodstvo od 1:0.

Na samom startu drugog perioda igre Džumhur pravi brejk, ali Kazahstanac odmah uzvraća. Imao je Džumhur u nastavku seta mali milion šansi da napravi brejk, ali nije uspio pa je set otišao u taj brejk.

Tamo se ipak bolje snašao naš teniser koji je bez problema slavio sa 7:3 i plasirao se dalje. Treba reći i to da Damira u četvrtini finala čeka Francuz Gael Monfils.