FutsalNogometSport

Evropsko prvenstvo u futsalu: Rusija i Španija u finalu

Reprezentacija Rusije i Španije igrat će u finalu Evropskog prvenstva u futsalu koje se održava u Beogradu. U prvom polufinalnom meču Rusija je, nakon produžetaka, sa 3:2 pobijedila domaćina Srbiju, dok su Španci savladali Kazahstan rezultatom 5:3.

Pogotke za selekciju Srbije su postigli Mladen Kocić u 26. i Miloš Simić u 36. minuti, a za Rusiju Eder Lima u 13. i Sergei Abramov u 33. minuti utakmice. Rusi su u prvom produžetku utakmice došli u prednost od 3:2 pogotkom Romula, kojim su se plasirali u finale. U drugom produžetku nije bilo golova.

S druge strane, za Španiju, koja je šesterostruki prvak, golove su postigli su Bebe (8.), Miguelín (17.), Raúl Campos (18., 39.) i Alex (27.), a za Kazahstan Dovgan (4.), Leo (36.) i Zhamankulov (38.).

Rusija i Španija odigrat će peti finalni meč na evropskim prvenstvima. Španci su uspješniji sa tri pobjede.

Finale se igra u subotu u 21 sat, dok je susret za treće na programu u 18.30.