RukometSport

EP: Poljska savladala Srbiju i obradovala publiku u Krakowu

Posljednju utakmicu prvog dana Evropskog prvenstva u rukometu odigrali su večeras Poljska i Srbija.

Utakmica u ispunjenoj Tauron Areni u Krakowu je okončana rezultatom 29:28 za Poljsku,  koja se tako pridružila Francuskoj na čelu Grupe A nakon prvog kola.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu utakmicu u kojoj su se dvije ekipe smjenjivale u vodstvu. Imala je Srbija u nekoliko navrata prednost od dva gola, a na odmor je otišla sa +1 (15:14).

Srbija bolje otvara drugo poluvrijeme i stiže do prednosti od 18:16, da bi potom uslijedila miniserija domaće selekcije od 3:0 (21:18). Srbija je do samog kraja bila u rezultatskom egalu i tražila je svoju šansu da iznenadi favorizovanu selekciju Poljske, ali su domaćini turnira na kraju ipak proslavili minimalnu pobjedu.

Najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je Michal Jurecki sa sedam pogodaka, dok je  Krtystof Lijevski postigao četiri gola. U poraženoj selekciji bolji od ostalih bili su Nikčević i Nenadić sa po sedam pogodaka.