Ostali sportoviSport

Džumhur zaustavljen u drugom kolu, Berankis i treći put koban po Sarajliju

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (78. na ATP listi) poražen je u drugom kolu ATP turnira u Memphisu (SAD). Od njega je u dva seta bio bolji Litvanac Ricardas Berankis (102.) rezultatom 6:3, 6:4.

Mladi Sarajlija loše je ušao u meč i već u uvodnom gejmu dopustio protivniku da mu oduzme servis. Litvanac je u nastavku još jednom napravio brejk za vodstvo 4:1.

Ipak Damir uspijeva vratiti jedan izgubljeni servis i smanjiti na 3:4. No, u nastavku Berankis prvo uzima svoj servis, pa onda i još jednom pravi brejk za 6:3.

U drugom setu nije bilo brejkova sve do trenutka kada je Džumhur servirao da ostane u meču. Pri rezultatu 5:4, Berankis dolazi do tri vezane meč lopte i koristi već prvu za konačnih 6:4.

Bio je ovo treći poraz Sarajlije u isto toliko mečeva od neugodnog Litvanca, uz ukupni set količnik 0:7. Berankis će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Španca Marcela Granollersa i Amerikanca Donalda Younga.