KošarkaSport

Juniori BiH savladali Sloveniju i plasirali se u četvrtfinale Eurobasketa

Naši košarkaši su sjajno otvorili susret i već nakon dvije minute imali su prednost od 8:0. U tom trenutku počeo je neobjašnjiv pad pa su bh. juniori do kraja četvrtine postigli svega četiri poena. S druge strane Slovenci su se razigrali i na krilima Klavzara preokrenuli rezultat te prvu četvrtinu okončali s prednošću od pet razlike.

Bh. košarkaši su se u drugoj četvrtini probudili i do odlaska na odmor uspjeli čak i preokrenuti rezultat (30:28). Posebno su raspoloženi bili Čampara s 14 poena i Janković koji je ostvario šest skokova.

U izjednačenom ritmu nastavljeno je i u drugom poluvremenu u kojem Slovenci ponovo pokazuju da nisu bezazlen protivnik i da imaju određenih kvaliteta.

Pri tome su zaustavili Čamparu pa su gotovo čitavu posljednju četvrtinu imali prednost. Dvojac Klavzar-Kralj je bio gotovo nezaustavljiv, dok su se naši momci trznuli pred kraj meča. Viđena je dramatična završnica u kojoj su spretniji i sretniji bili naši košarkaši, koji su na kraju slavili rezultatom 65:59.

Bh. juniori će u četvrtfinalu Eurobasketa u petak u 20:15 sati igrati protiv pobjednika iz duela između Srbije i Njemačke, koji se igra danas u 18:00 sati.