Crvena zvezda u play-offu!

Na stadionu Telia Parken u Danskoj revanš susret 3. pretkola Lige prvaka odigrali su Kopenhagen i Crvena zvezda.

Nakon što je prvi susret na Marakani završen s 1:1, poslije večerašnjih 90 minuta u rezultat je bio identičan, pa su Kopenhagen i Crvena zvezda morali da kroz produžetke traže put u play-off.

Susret odigran na Telia Parkenu ponudio je veoma dobru fudbalsku predstavu. Uzbuđenja nije nedostajalo, posebno u prvom poluvremenu u kojem je Crvena zvezda imala blagu inicijativu, a to se timu Vladana Milojevića isplatilo u 17. minuti.

Marin je odlično centrirao sa lijeve strane, a Boakye izbjegao ofsajd zamku na ivici peterca, pobjegao svom čuvaru i poslao loptu u mrežu za vodstvo Crvene zvezde od 1:0.

Bio je to rezultat koji je vodio Beograđane u play-off, pa su se iz tog razloga malo povukli, a kada je koncentracija popustila pred sami kraj poluvremena uslijedila je kazna. Izjednačenje Kopenhagenu donio je N'Doye čiji je gol, ispostavit će se, bio i posljednji u prvih 90 minuta.

Otežavajuću okolnost po Crvenu zvezdu predstavljalo je to što su od 54. minuti bili primorani igrati s igračem manje zbog isključenja Milunovića, no i desetkovani sve do samog kraja odolijevali su napadima domaćih. Kako su izostali golovi i u produžecima, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca gdje su se na kraju, ipak, bolje snašli Crveno bijeli i na kraju prošao dalje.

Crvena zvezda će u play-offu za plasman u grupnu fazu Lige prvaka igrati sa švicarskim Young Boysem, dok će Kopenhagen play-off za mjesto u Evropskoj ligi igrati sa boljim iz dvomeča između Helsinkija i Rige.