Brandao sa dva gola u finišu spasio Velež poraza protiv Mladosti

U pretposljednjem susretu 12. kola Premijer lige, Mladost DK i Velež su remizirali 2:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su poveli u 15. minuti. Fanimo se izborio za prostor i lijepim udarcem pogodio je mrežu Rođenih. Poslije vodećeg gola domaćih, Velež je pokušao uzvratiti preko Fajića i Brandaoa, ali Velić nije imao većih problema.

Velež je pritiskao, a onda su domaći izveli brzu kontru u 29. minuti. Fanimo je proigrao Hiroša, a veznjaku domaćih nije bilo teško da po drugi put matira Bobića za 2:0.

Najbolju šansu da smanji rezultat mostarski tim je imao u 41. minuti. Ćosić se iznenada našao u odličnoj poziciji, ali šutirao je vrlo traljavo i Velić je odbranio. Samo dvije minute kasnije ponovo je Brandao imao odličnu priliku, ali raspoloženi Velić je nesavladiv i Mladost na poslije prvog poluvremena vodila sa 2:0.

U nastavku su Rođeni izmjenama pokušali promijeniti tok igre, ali njihovi napadi su bili vrlo jalovi. U 72. minuti Zeljković je imao stopostotnu šansu. Šutirao je iz blizine i Velić je već bio savladan, ali sa gol-linije loptu je izbacio Isaković.

Ipak, šest minuta prije kraja Brandao je iz blizine smanjio na 2:1 i vratio je nadu Rođenima. I onda, u 89. minuti sjajni Brazilac Brandao je nakon odlične akcije Veleža postigao drugi gol za 2:2.

Fajić je u posljednjoj minuti imao šansu za veliki preokret, ali nije je iskoristio i ostalo je neriješeno.

Mladost DK – Velež 2:2 (Fanimo 15’, Hiroš 29’ / Brandao 84’, 89’)

Mladost DK: Velić, Isaković, Horić, Vazda, Atajić, Hiroš, Hasić, Biber, Begić, Fanimo, Smajlagić.

Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Fajić, Brandao, Dario, Hasanović, Vehabović, Urdinov.