RukometSportVisoko

Bosna Vispak na krilima Enesa Sirče nastavila niz bez poraza

Rukometaši visočke Bosne Vispak nastavili su sa sjajnim igrama ove sezone. Ni nakon šest kola Visočani nisu napustili teren neporaženi, a sada su jedini tim u domaćem šampionatu koji nema poraza.

Ovaj put protivnik Bosni Vispak u okviru 6. kola bio je Maglaj, predvođen sjajnim Benjaminom Čičkušićem, te iskusnim Kenanom Mutapčićem, Eldarom Memišević i Selvedinom Omahićem. No, ništa to nije predstavaljalo prepreku Visočanima da odigraju sjajan meč pred oko 1.500 navijača u KSC Mladost.

Bio je Maglaj u egalu prvih 15 minuta, ali onda se sve okrenulo u korist Bosne Vispak, koja do odmora pravi pet golova prednosti (17:12). U prvom dijelu briljirao je kapiten Adnan Harmandić, koji je sa nekoliko vrhunskih poteza digao cijelu dvoranu na noge. U drugom dijelu Bosna Vispak nije dozvolila gostima da se približe, pa je meč bio jednosmjerna ulica. Na kraju su oba trenera u posljednjih deset minuta na teren poslale mlade snage, a meč je okončan rezultatom 36:26 u korist Bosne.

Našu ekipu do pobjede je vodio sjajni Enes Sirčo sa 17 odbrana, a najefikasniji su bili Almir Osmanhodžić i Muhamed Toromanović sa po šest golova.

U redovima Maglaja Čičkušić, Kadrić i Omahić su postigli po pet golova.

U narednom kolu Bosnu očekuje teško gostovanje Gračanici, a meč se igra u nedjelju od 18 sati u dvorani Luke u Gračanici.

Nakon šest mečeva Bosna se nalazi na drugom mjestu sa 14 bodova, odnosno bodom manje od lidera Borca.