RukometSport

Bosna preko Konjuha do finala Kupa BiH

Tim iz Visokog savladao Konjuh

Rukometaši visočke Bosne plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su u večerašnjem duelu polufinala u Banjaluci savladali Konjuh iz Živinica rezultatom 30:26.

Prvo poluvrijeme duela ovih ekipa donijelo je za nijansu bolju igru Konjuha. Imao je tim iz Živinica konstantno vodstvo, ali Bosna im nije dopuštala da se previše odvoje.

Iako je Konjuh imao prednost tokom cijelog prvog poluvremena, ekipa iz Visokog je uspjela sjajnom odbranom da dođe do izjednačenja u finišu prvog dijela i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, 10:10.

Uvodne minute nastavka pripale su Bosni. Sjajan je na golu bio Mirnes Grčo, a na drugoj strani Bosna je koristila sav prostor u napadu i po prvi put su u 35. minuti imali dva gola prednosti, 13:15.

Nastavio je tim iz Visokog sa boljom igrom i u preostalom dijelu meča. U 43. minuti Harmandić pogađa za plus tri (16:19).

Iskusni rukometaš je svojim golovima održavao prednost svog tima. Konjuh je slomljen u samom finišu i Bosna će igrati u finalu protiv banjalučkog Borca koje se igra sutra od 17 sati.

Bosnu je do trijumfa vodio Mirza Kapić sa devet golova u ovom meču, a treba istaći učinak i golmana Mirnesa Grče koji je odbranio 14 udaraca. Smajić i Brkić su na drugoj strani postigli po šest golova.