RukometSport

Borac u finalu Kupa BiH

Pobijedili Zrinjski

Rukometaši banjalučkog Borca prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine. Ovaj tim je večeras u prvom polufinalu završnog turnira koji se igra u Banjaluci pobijedio Zrinjski iz Mostara rezultatom 21:15, te se domogao finala.

Borac je bez većih problema stigao do trijumfa u ovom meču. Imali su sigurno vodstvo tokom kompletne utakmice i na kraju su osigurali nastup u finale.

Domaći rukometaši su od samog početka meča pokazali da im je pobjeda jedini cilj. Sjajan je na golu bio Ljubišić, koristio je Borac svaku šansu da dođe do laganog gola, imali su i šest golova prednosti u nekoliko navrata, a na odmor se otišli sa plus pet u korist Borca, 12:7.

Zrinjski je u nastavku pokušao na sve načine da napravi rezultatski priključak. Odbrana mostarskog tima je konačno počekla funkcionisati, ali napad sa druge strane kao i kod Borca u nastavku nije funkcionisao i postignut je mali broj golova.

Nudio se domaći tim Zrinjskom. Gosti iz Mostara imali su nekoliko prilika da se potpuno priključe u finišu meča, ali ih nisu iskoristili. Pravili su veliki broj tehničkih grešaka, Bojan Ljubišić je briljirao na golu, pa je Borac do kraja sačuvao prednost i prošao je u finale.

Srđan Mijatović, Đorđe Čelić i Marko Ćeranić su postigli po četiri gola za Borac, dok je na drugoj strani Vedran Delić postigao šest pogodaka. Briljirao na golu domaćeg tima Bojan Ljubišić sa čak 16 odbrana.

U drugom polufinalu igraju Bosna iz Visokog i Konjuh iz Živinica.