Bayernu minimalna pobjeda nad Benficom na Allianz Areni

U prvom susretu 1/4 finala Lige prvaka, Bayern je u Minhenu sa 1:0 pobijedio Benficu.

Bavarci su furiozno otvorili meč i već u 2. minuti su poveli. Bernat je ubacio sa lijeve strane, a na pravom mjestu je bio Vidal, koji je iz neposredne blizine pogodio lijepim udarcem glavom za 1:0.

Njemački prvaci su i u nastavku potpuno kontrolisali meč, a prednost su mogli udvostručiti u 21. minuti kada je Muller sa samo desetak metara pucao ravno u golmana Benfice. Pokušao je i Vidal ponovo u 33. minuti glavom, ali ovoga puta preko gola.

Benfica je tek povremeno nešto pokušavala uraditi na polovini Bayerna, a najbolju šansu su imali u sudijskoj nadoknadi kada je udarac Gaitana izblokiran.

Iako su domaći i u nastavku imali više od igre, kako je vrijeme prolazilo portugalski tim je vremenom bivao sve opasniji. U 57. minuti Jonas se sjajno zagradio i oslobodio svog čuvara, ali je u situaciji jedan na jedan se Neuerom slabo šutirao, ravno u njemačkog golmana. Samo sedam minuta kasnije isti igrač je imao još bolju šansu, ali gotovo siguran gol spasio je Javi Martinez, kojeg je na putu do mreže lopta pogodila u grudi.

Do kraja nije bilo pravih uzbuđenja sve do 81. minute. Ribery je imao dobro priliku, ali odličnom odbranom istakao se Emerson. Do kraja je i Lewandowski bio u sjajnoj šansi, ali odigrao je loš pas za usamljenog Vidala, te je ipak ostalo 1:0. Vrijedi napomenuti da je najbolji strijelac Benfice, Jonas, zaradio žuti karton zbog kojeg neće moći nastupiti u revanš susretu u Lisabonu.