logo
bios

BATE slavio u Zenici protiv Sarajeva

Objavljeno prije 4 mjeseca . u čet, avg 8th, 2019

Fudbaleri Sarajeva su na Bilinom polju poraženi u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige, a bolji od bordo tima je bio bjeloruski BATE Borisov rezultatom 1:2.

BATE je u ovom susretu skupo naplatio greške ekipe Husrefa Musemića, te stekao prednost pred revanš, ali je nadu Sarajevu kasnim golom u 89. minuti ostavio Haris Handžić, koji je pogodio za konačnih 1:2.

Nešto su bolje utakmicu otvorili gosti, koji su već u prvim sekundama imali korner. Nakon njega je izblokiran udarac Yablonskog.

Nakon toga se igralo uglavnom na sredini terena, a oba tima su gradili duge napade u kojim je nedostajalo pravih ideja. Naravno, treba reći i da su odbrane bile dosta dobro postavljene.

Mladi Đokanović je i u ovoj utakmici dobio priliku od Husrefa Musemića, a u 15. minuti je napravio nekoliko lijepih poteza. Prošao pored par gostujućih fudbalera, a centaršut prema Handžiću je bio zamalo prejak.

Četiri minute poslije, Vladan Kovačević je morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Po lijevoj je strani probio Moukam, u posljednji tren stigao loptu i ubacio je pred gol domaćih, a mrežu je lagano zatresao Baga za 0:1.

U 24. minuti je ponovo bilo opasno za Sarajevo, izgubljena je lopta na nekih 25 metara, a na kraju je situaciju spasio Šerbečić.

Nakon toga je Sarajevo bilo bolji protivnik na terenu, dva puta je prijetilo preko Handžića, čiji su pokušaji glavom odlazili preko i pored gola.

Pored toga, treba spomenuti i dalekometne šuteve Hebibovića i Tatara, koji nisu bili dovoljno precizni.

U drugom poluvremenu veliku šansu vidjeli smo već u 53. minuti. Tada je dobar pas dobio Handžić u kaznenom prostoru, šutirao je iskosa, ali je pogodio samo vanjski dio mreže…

Nastavilo je Sarajevo napadati, a BATE je čuvao prednost. Sjajnu akciju su bordo momci odigrali u 66. minuti. Mustafić je petom ostavio loptu Hebiboviću, on je šutirao, ali je lopta otišla pored gola pošto ju je malo zakačio defanzivac gostiju…

Stasevich je zaprijetio nekoliko trenutaka poslije, a dobro je reagovao Kovačević, koji je loptu odbio u korner.

Bila je to najava problema za bordo tim, pošto je u 70. minuti Boucaut dosudio penal za goste.

Jedan fudbaler je pobjegao Laziću, ovaj ga je srušio i bilo je to dovoljno Belgijancu da pokaže na kreč. Siguran realizator bio je Moukam, koji je pogodio za 0:2.

U 77. minuti je sudija iz Belgije odlučio prekinuti utakmicu nakon ubacivanja nekoliko petardi i baklji na teren, a nakon pauze od par minuta, meč je nastavljen.

Nije djelovalo da ćemo previše toga vidjeti nakon ovog prekida, ali je Sarajevo u finišu ipak došlo do pogotka koji mu ostavlja nadu da u revanšu može dalje.

Lijepa je to bila akcija, Šišić je centrirao s desne strane, a Handžić glavom matirao Chichkana za erupciju oduševljenja na Bilinom polju i 1:2.

Nakon toga nova prilika za Sarajevo. Ponovo je Handžić šutirao glavom, Chichkan je vrhovima prstiju odbranio i lopta je odsjela na prečki.

Pravu ofanzivu Sarajeva smo gledali nakon toga, a novu priliku je imao bordo tim preko Šišića. Handžić ga je lijepo proigrao, ali je krilni fudbaler u sjajnoj situaciji promašio cijelu loptu.

Vladala je nevjerovatna atmosfera na Bilinom polju u završnici utakmice, ali fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli stići do drugog gola i poravnanja. Ipak, i ovaj rezultat im ostavlja određenu nadu pred revanš u Borisovu.

Sarajevo – BATE Borisov 1:2 (Handžić 80’ / Baga 19’, Moukam 71'(p))

Stadion: Bilino polje. Gledalaca 10.000. Sudija: Alexandre Boucaut. Žuti kartoni: Hebibović, Lazić (Sarajevo).

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić, Đokanović (od 57. Mustafić), Gavrić (od 86. Guzina), Milanović (od 74. Šišić), Velkoski, Tatar i Ahmetović.

BATE: Chichkan, Filipović, Yablonski, Dragun, Skavysh (od 90. Dubajić), Rios, Stasevich, Volkov, Baga (od 87. Berezkin), Simović, Moukam (od 73. Tuominen).