Barcelona dominirala u Lyonu, ali se mreže nisu tresle

Lyon i Barcelona su prvi susret osmine finala Lige prvaka završili rezultatom 0:0.Barcelona je na ovom meču bila u potpunosti dominantna, igrači katalonske ekipe su ka golu domaće ekipe šutirali 25 puta, ali bezuspješno.

Lyon je prvi zaprijetio na meču. U 10. minuti Terrier je snažno šutirao, Ter Stegen je jedva dotakao loptu i ona je pogodila u prečku.

Messi je u 17. minuti mogao dovesti Barcu u vodstvo kada se našao sam ispred gola domaće ekipe, ali je veoma loše šutirao i lopta je otišla preko gola.

Samo dvije minute kasnije Dembele je sjajno prošao kroz odbranu Lyona, izašao sam na golmana Lopesa koji brani njegov udarac iskosa sa lijeve strane.

Barca je dominirala u nastavku susreta, ali nije uspjela pronaći put do lopesovog gola. Najbolju priliku imao je Busquets pet minuta prije kraja meča kada je na Messijevu asistenciju snažno šutirao, ali je Lopes još jednom bio na visini zadatka i spasio čist pogodak.

Revanš susret se igra na Nou Campu u Barceloni 13. marta.