Atajić utišao Tušanj

Sjajna igra tima iz Doboj Kaknja

Tuzla City je u 14. kolu Premijer lige BiH na Tušnju ugostila Mladost, a gosti su na kraju

Mladost je bolje ušla u meč i u šestoj minuti su poveli. Nakon gužve u kaznenom prostoru pri izvođenju kornera, Guzina je pao nakon duela sa Širanovićem, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran u šutu sa 11 metara je Bahrudin Atajić za prednost 0:1.

Nakon postignutog gola gosti iz Doboj Kaknja su bez većih problema čuvali prednost. Tuzla City je doduše imala poneki pokušaj, ali sve je to bilo daleko od gola.

Zato je Mladost imala mnogo konkretnije prilike, a u 37. minuti Atajić je promašio zicer. Odlična je to akcija bila, Asani je ubacio za Atajića, a napadač gostiju ne pogađa prazan gol sa šest metara.

Na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 0:1, a domaći su imali sreće što razlika nije veća.

Tuzla je ofanzivno ušla u drugo poluvrijeme. Pokušali su da odmah dođu do izjednačenja, ali pravih rješenja u napadu nisu imali, a igrači Mladosti su jako dobro stajali defanzivno.

Imao je domaći tim dobrih šansi da dođe do jednog boda. Čomor i Ubiparip su bili najbliži postizanju gola, ali lopta nije htjela u mrežu.

Ostalo je 0:1 za goste koji su tako došli do velika tri boda.