Ronaldo 873. golom u karijeri zvanično postao najbolji strijelac u 2023. godini

Nogometaši Al Nassra su u 19. kolu šampionata Saudijske Arabije pobijedili Al Taawon na gostovanju rezultatom 4:1 i tako trijumfom okončali 2023. godinu.

Portugalac Cristiano Ronaldo je krajem prvog poluvremena izveo dodavanje koje je oduševilo sve ljubitelje nogometa, a u drugoj minuti sudijske nadoknade je postigao pogodak za potvrdu pobjede Al Nassra.

Ovo je njemu bio 54 pogodak u ovoj kalendarskoj godini čime je i zvanično postao najbolji strijelac u 2023. godini u svijetu.

Pored njega, mrežu protivničkog golmana su pogađali Marcelo Brozović, Aymeric Laporte te Otavio dok je za domaće pogodio Aschraf El Mahdioui.

Al Nassr je godinu okončao na drugom mjestu sa 46 osvojenih bodova, sedam manje od vodećeg Al Hilala dok je Al Taawon četvrti sa 34 boda.Prvenstvo u Saudijskoj Arabiji se nastavlja sredinom februara kada će Al Nassr odmjeriti snage s Al Fatehom dok će Al Taawon gostovati kod Abhe.

Rezultat i strijelci:

Al Taawon – Al Nassr 1:4 (El Mahdioui 13’ / Brozović 26’, Laporte 35’, Otavio 50’, Ronaldo 90+2’)