FutsalNogometSport

5. kolo Premijer futsal lige BiH: U utrci za titulu prvaka ostali Centar i Mostar SG

U „ligi za prvaka“ nakon 5. odigranih kola nešto jasnija slika. Poslije ostvarenih gostujućih pobjeda, ekipe Centra i Mostar SG Staklorad, nastavljaju „tijesnu“ trku za titiulu prvaka BiH.
Mostar SG Staklorad posle gostujuće pobjede ostvarene u Livnu protiv Seljaka 2:5, nastavlja „mrtvu“ trku sa ekipom Centra za prvaka BiH. U utakmici koja je za obe ekipe značila mnogo, ipak daleko više su pokazali gostujući igrači i sasvim zasluženo nose tri boda, dok je Seljak ovim porazom gotovo definitivno otpao iz trke za prvaka ali će svakako nastaviti da kao i do sada odigraju svaku utakmicu makismalno angažovano i na pobjedu.
Od samog početka ovog „derbija“ mostarci su držali sve konce igre u svojim rukama, da bi na poluvremenu imali visokih 1:4. Ipak čini se za potpuni spektakl i epiett velikog derbija, pored odlične i sigurne igre gostiju, te prepune livanjske dvorane hvalila je i znatno bolja igra domaćih igrača, koji ovaj put ipak nisu bili na nivou nekih utakmica u kojima su znali dati svoj maksimum. Drugo poluvreme mostarci su odigrali rutniski, nedajući mogućnost domaćima da se razigraju, pa smo videli još po jedan gol na obe strane za konačnih Seljak – Mostar SG Staklorad 2:5.
U Čitluku Brotnjo SK Premier je u prepunoj dvorani, dočekao lidera na tabeli ekipu Centra ali sem dobre igre posebno u prvom poluvremenu i možda žala za propuštenim prilikama i nedostatku sreće u nekim odsutnim momentima, ipak nisu uspjeli ostavriti bolji rezultat pa su na kraju gosti iz Sarajeva slavili sa ubjedljivih 5:8.
Vrlo bvrzo su na startu utakmice , već u 3. Minutu, gosti poveli sa 0:2 i bila je to najava da su u Čitluk ipak došli po cijeli plijen. Domaći su smanjili na 1:2, i da je sreća u tom momentu malo pgledala domaće igrače možda bi neka lopta umjesto u stativu završila u golu pa bi to dali drugi tok utakmici, međutim nije. Gosti su znalački koristili sve greške domaćih i „surovo“ ih kažnjavali da bi se na poluvrijeme, otišlo na domor pri rezultatu 2:4. Kada je u 25. minutu na semaforu bilo 2:6, gotovo svima je bilo jasno da će bodovi put Sarajeva. Domaći su pokušali i sa golmanom igračem u poqu, međutim ni to nije donijelo značajniju promjenu, pa je derbi između Bortnja SK Premier i Centra zvršena konačnim mrezultatom 5:8.
Poslednji susret 5. kola „lige za prvaka“ na programu je u ponedeljak 07.03. u Trebinju između Leotara i Zrinjskog.

Raspored:

LIVNO: MNK Seljak – MNK Mostar SG Staklorad 2:5 (1:4)
ČITLUK: MNK Brotnjo – MNK Centar 5:8 (2:4)

6. MNK Zrinjski 15 5 2 8 57 47 17

U „ligi za opstanak“ Tango je i pored poraza daleko na vrhu tabele dok oko ispadanja još ništa nije definitivno, sem da je siguran putnik u niži rang ekipa Jošavke .
U Tuzli desetkovani sastav Čelinca je do poslednjeg minuta protiv Bosne Kompred imao prednost ali su ipak Tuzlu napustili porazom od 5:4, što je tuzlacima bila „viza“ za nastavak ravnopravnog takmičenja uostalom kao što će to biti i svaka naredna utakmica.
U Konjicu, Sofić je lako izašao na kraj i slavio nad ekipom Jošavke rezultatom 8:1 i tako zadržao istu bodovnu razliku u odnosu na svoje pratioce i nastavlja borbu za opstanak sa više samopouzdanja.
Kaskada je pobjedom u Gračanici nad Tangom rezultatom 4:0, takođe ovjerila, „svoju vizu“ za nastavak borbe za opstanak u društvu najboljih.
Naredni susreti u kojima se upravo sastaju Sofić, Bosna i Kaskada bi mogli možda biti i presudni koji od klubova iz „lige za opstanak“, pored Jošavke napuštaju ovo takmičenje, mada se u pretpostavci ni tu ne mora zatvroiti krug, pa će nam svako naredno kolo vjerovatno biti jasnije.