Ostali sportoviSport

2. kolo Premijer lige BiH u streljaštvu

U zeničkom Domu strijelaca proteklog vikenda održano je 2. kolo Premijer lige BiH na kojem su nastupili najbolji klubovi i strijelci u gađanju vazdušnom puškom i pištoljem. Ponovo su bili najuspješniji strijelci Streljačkog kluba “Sarajevo” koji su ostvarili pobjede kod seniora i seniorki u gađanju vazdušnom puškom

U gađanju vazdušnim pištoljem najbolji je bila seniorska ekipa iz Streljačkog kluba Geofon iz Teslića.

U pojedinačnom takmičenju nije bilo većih iznenađenja pa su pobjede u gađanju poškom odnijeli seniorka Tatjana Đekanović i senior Nedžad Fazlija. Na pištolju najbolji je bio Siniša Petković

U ekipnom plasmanu kod seniorki takmičarke SK Sarajevo su pogodile 1.209,4 kruga i pobijedile ispred takmičarki SK Zenica koje su pogodile 1.204,2 kruga, te takmičarki SK Geofon koje su pogodile 1194,7 krugova.

Pojedinačno Tatjana Đekanović pogodila je 414,1 krug i osvojila prvo mjesto ispred Eme Škaljo koja je osvojila drugo mjesto sa pogođenih 409,7 krugova i Segmedine Bjelošević koja je sa pogodjenih 406,1 krug osvojila treće mjesto.

U gađanju vazdušnom puškom kod seniora strijelci SK Sarajevo su opet ubjedljivo pobijedili pogodivši 1839,2 kruga, ispred takmičara iz SK Geofona, koji su pogodili 1806,4 kruga i takmičara SK Zenica koji su pogodili 1796,6 krugova.

Najneizvjesnija borba vodila se u disciplini vazdušna puška pojedinačno. Ali, Nedžad Fazlija ponovo je bio najbolji, a pogodio je 615 krugova. Drugo mjesto osvojio je Žarko Lazić sa 614 krugova, a treće mjesto pripalo je Emiru Memiševiću koji je pogodio 613,4 kruga.

U gadjanju vazdušnim pištoljem u ekipnoj konkurenciji pobjedu je odnijela ekipa SK Geofon sa 1655 krugova ispred takmičara SK Sarajevo koji su pogodili 1635 krugova i takmičara SK Visoko koji su pogodili 1631 krug.

Siniša Petković sa 562 kruga je pobjedio u pojedinačnoj konkurenciji ispred, Predraga Rakića koji je pogodio 555 krugova i Nihada Džine koji je osvojio treće mjesto sa 555 krugova ali sa manjim brojem centara, prenosi Patria.