1:1 na Amsterdam Areni

Ajax pokazao da nije slučajno u četvrtfinalu, ali Juve je preiskusan

Fudbaleri Ajaxa i Juventusa večeras su na Amsterdam Areni odigrali vrlo zanimljiv susret četvrtine finala Lige prvaka koji je na kraju završen bez pobjednika (1:1).

Treba odmah reći da je Ajax bio bolji rival na večerašnjem susretu te je stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je na kraju uspio da postigne tek jedan pogodak. S druge strane, Juve je jednu od rijetkih prilika uspio da pretvori u gol.

Ipak, krenimo redom. Prvu šansu je imala Stara dama i to preko Bernardeschija, ali ostalo je 0:0. Ajax uzvraća u 18. minuti kada se u prilici našao Ziyech, ali Szczesny mu je odbranio udarac. Novu šansu domaći su imali sedam minuta kasnije kada je pokušao De Beek, ali lopta je otišla pored gola. Krajem prvog dijela zaprijetio je još jednom Bernardeschi, ali ostalo je 0:0.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 45. minute kada je Cristiano Ronaldo uzeo stvari u svoje ruke i pogodio za vodstvo svog tima.

Na samom početku drugog poluvremena, poslije samo 20-ak sekundi, Ajax je došao do izjednačenja. Na sjajan način je pogodio David Neres i rezultat je bio 1:1.

Taj pogodak je dao krila domaćim fudbalerima koji su u narednih 15-ak minuta napravili veliki pritisak i imali prilike između ostalog preko Tagliafica i Neresa, ali ipak nisu uspjeli da dođu do pogotka. Ajax je zaista bio puno bolji do kraja te je u 81. minuti imao novu dobru priliku preko Ekkelenkampa, ali Szczesny je ponovo bio sjajan. Do kraja je zaprijetio na drugoj strani Douglas Costa, ali ipak je ostalo 1:1.

Podsjetimo, revanš susret između ove dvije ekipe igra se za šest dana u Torinu.